Nowości - Przemysł chemiczny z kraju

Nowość PWN: Poligon rachunkowy dla chemików

Nowość PWN: Poligon rachunkowy dla chemików

Wydawnictwo PWN wydało książkę „Poligon rachunkowy dla chemików - zbiór zadań z podstaw chemii” autorstwa Renaty Jastrząb, Romualdy Bregier-Jarzębowskiej, Małgorzaty T. Kaczmarek, Martyny Nowak.

Czytaj »

Air Products poszerza ofertę rozwiązań PRISM do wytwarzania azotu na miejscu

Firma Air Products, jeden z największych dostawców gazów przemysłowych na polskim rynku, wprowadza nowe minigeneratory azotu PRISM. Umożliwiają one wytwarzanie azotu na miejscu u użytkowników, których zapotrzebowanie na gaz wynosi poniżej 200 Nm3/h, przy czystości od 95% do 99,999%. Kompaktowe i modułowe generatory wymagają jedynie niewielkiej przestrzeni i są łatwe w instalacji oraz obsłudze.

Czytaj »

Rynek surfaktantów wymusza innowacje produktowe

Nasilona konkurencja w branżach, w których stosowane są surfaktanty wymaga od ich producentów opracowywania coraz bardziej innowacyjnych, wydajnych i skutecznych produktów. Producenci zaangażowani w wytwarzanie surfaktantów specjalistycznych muszą zatem wzmacniać działalność badawczo - rozwojową, kreując nowe technologie oraz rozwiązania procesowe.

Czytaj »

Na UW powstaje technologia odzyskiwania najdroższych pierwiastków

Na Uniwersytecie Warszawskim powstaje technologia pozyskiwania cennych metali ziem rzadkich pochodzących ze złóż antropogenicznych. Uniwersalny proces przerobu kopalin to szansa na uniezależnienie się od chińskiego monopolu na metale ziem rzadkich i jednocześnie wsparcie idei gospodarki o obiegu zamkniętym, w której cały materiał odpadowy jest ponownie wykorzystywany.

Czytaj »

Kalendarium

z kraju

ze świata

Sierpień 2018
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
więcej