Nowości - Tworzywa sztuczne ze świata

Lanxess wprowadza szeroką gamę termoprzewodzących poliamidów

Zapotrzebowanie na termoprzewodzące tworzywa termoplastyczne rośnie w wielu branżach. Szczególnie dotyczy to przemysłu motoryzacyjnego, branży elektrycznej i elektronicznej oraz technologii oświetleniowej. Jednym z powodów tego popytu jest miniaturyzacja komponentów elektrycznych i elektronicznych skutkująca zwiększonym wydzielaniem ciepła wewnątrz urządzeń. Co więcej wielu producentów chce cieszyć się znaczną swobodą projektowania i korzyściami, jakie tworzywa termoplastyczne oferują często w porównaniu z metalami w zakresie obróbki i kosztów.

Czytaj »

Termoplastyczne materiały kompozytowe do masowej produkcji

Spółka Bond-Laminates, podmiot zależny koncernu Lanxess, wprowadziła na rynek nowe materiały kompozytowe, które będą stosowane w przemyśle motoryzacyjnym, branży elektroniki użytkowej i sprzętu sportowego.

Czytaj »

Alternatywy dla halogenowych środków opóźniających zapalenie

Koncern Lanxess rozszerzył swoje portfolio bezhalogenowych, opóźniających zapalenie związków politereftalanu butylenu (PBT).

Czytaj »

Nowy system stabilizacji termicznej do poliamidów

Koncern Lanxess opracował nowy system stabilizacji termicznej pod nazwą XTS2 (Xtreme Temperature Stabilization) przeznaczony do gatunków poliamidu 66. System zwiększa trwałość poliamidów w warunkach starzenia cieplnego tak bardzo, że wytrzymują one temperatury zbliżone do temperatury ugięcia pod obciążeniem.

Czytaj »

Kalendarium

więcej