Wiadomości - Chemia rolnicza

CIECH rozbudowuje aktywa w biznesie solnym

Grupa CIECH poinformowała, że w Janikowie zaczął działać jeden z największych w kraju magazynów wysokiego składowania. Jego zalety to automatyczne wózki satelitarne, regały o wysokości sześciopiętrowego budynku i możliwość składowania szerokiej gamy produktów solnych.

Czytaj »

Rynek składników karm dla zwierząt domowych

Agencja MarketsandMarkets dokonała analizy globalnego rynku składników karm dla zwierząt domowych (psów, kotów i ryb). Raport analizuje składniki, tj. zboża, mięso i produkty mięsne, warzywa, owoce, tłuszcze i dodatki, jak również źródło ich pochodzenia (zwierzęce, roślinne i syntetyczne).

Czytaj »

BASF nabywa aktywa zajmujące się produkcją nasion i ochrony roślin od firmy Bayer

Oprócz umowy podpisanej w październiku 2017 r., BASF zawarł umowę na zakup kolejnych biznesów i aktywów, które Bayer zaoferował, aby zbyć je w związku z planowanym przejęciem Monsanto (Monsanto Company Inc. to międzynarodowy koncern specjalizujący się w biotechnologii oraz chemii organicznej nastawionej na produkcję w zakresie rolnictwa).

Czytaj »

Rynek soli potasowej pod znakiem niskiego popytu

Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police scharakteryzowała aktualną sytuację na rynku soli potasowej, czyli jednego z podstawowych surowców do produkcji nawozów.

Czytaj »

Kalendarium

więcej