Wiadomości - Przemysł detergentowy

VIII Międzynarodowa Konferencja Przemysłu Chemii Gospodarczej: rekord za rekordem

VIII Międzynarodowa Konferencja Przemysłu Chemii Gospodarczej: rekord za rekordem

Już po raz ósmy spotkali się w Warszawie uczestnicy Międzynarodowej Konferencji Przemysłu Chemii Gospodarczej. W tym roku w wydarzeniu organizowanym przez EPS Media, wydawcę m.in. kwartalnika „Chemia i Biznes. Rynek Kosmetyczny i Chemii Gospodarczej” uczestniczyło ponad 200 osób ze 110 firm i instytucji. Tegoroczna odsłona wydarzenia była więc rekordową (2017 r.: 180 osób ze 106 firm i instytucji).

Czytaj »

Konferencja: Wyzwania dla detergentów w obszarze certyfikacji ekologicznej Ecolabel

23 maja 2018 r. w Warszawie odbędzie się Konferencja pt. Wyzwania dla detergentów w obszarze certyfikacji ekologicznej Ecolabel.

Czytaj »

Rynek krzemianu sodu osiągnie do 2022 r. wartość 11,03 mld dol.

Najnowszy raport opublikowany przez MarketsandMarkets™ analizuje globalny rynek krzemianu sodu ((Na2SiO2)n), według form, tj. krzemian sodu w formie stałej - szkliwa sodowego, krzemian sodu w postaci ciekłej – szkło wodne sodowe, według zastosowania m.in. do detergentów, do strącania krzemionki, do przemysłu budowlanego, przemysłu celulozowo-papierniczego, do oczyszczanie wody, odlewanie metali, do konserwacji żywności itd.

Czytaj »

Henkel: nowa fabryka środków piorących w Raciborzu

Wybudowana kosztem 100 mln zł fabryka chemii gospodarczej firmy Henkel rozpoczęła w Raciborzu swoją działalność. Produkowane są w niej płynne środki piorące.

Czytaj »

Kalendarium

więcej