Wiadomości - Przemysł kosmetyczny

Opakowania kosmetyczne coraz bardziej ekologiczne

Opakowania kosmetyczne coraz bardziej ekologiczne

Najnowszy trend w sektorze kosmetycznym nie ma nic wspólnego z maskami do twarzy w płatach, produktami do konturowania czy rozświetlaczami. Ma również niewiele wspólnego z tzw. pięknem. Trend ten jest bowiem związany z ekologią. Coraz szersze grono firm kosmetycznych stara się wprowadzać dla swoich produktów tzw. zrównoważone opakowania, choć wciąż jest to proces trudny.

Czytaj »

Przemysł kosmetyczny: wielkie znaczenia Garwolina dla koncernu Avon

Avon Operations Polska poinformował, że rocznie w jego fabryce w Garwolinie wytwarzanych jest niemal pół miliarda kosmetyków. Wraz z rosnącą od 20 lat produkcją rośnie także centrum dystrybucyjne Avon Distribution Polska.

Czytaj »

„Chemia i Biznes. Rynek Kosmetyczny i Chemii Gospodarczej” na targach in-cosmetics

17 – 19 kwietnia br. w Amsterdamie odbywać się będą targi in-cosmetics, czyli jedna z najważniejszych globalnych imprez wystawienniczych dla przemysłu kosmetycznego. Wystawcą jest kwartalnik „Chemia i Biznes. Rynek Kosmetyczny i Chemii Gospodarczej”. Spotkać nas można na stoisku R316.

Czytaj »

Seminarium na temat eksportu kosmetyków do Chin

17 kwietnia br. w Warszawie Polska Agencja Inwestycji i Handlu organizuje seminarium kosmetyczne na temat sprzedaży kosmetyków na rynek chiński.

Czytaj »

Kalendarium

więcej