Wiadomości - Przemysł kosmetyczny ze świata

Opakowania kosmetyczne coraz bardziej ekologiczne

Opakowania kosmetyczne coraz bardziej ekologiczne

Najnowszy trend w sektorze kosmetycznym nie ma nic wspólnego z maskami do twarzy w płatach, produktami do konturowania czy rozświetlaczami. Ma również niewiele wspólnego z tzw. pięknem. Trend ten jest bowiem związany z ekologią. Coraz szersze grono firm kosmetycznych stara się wprowadzać dla swoich produktów tzw. zrównoważone opakowania, choć wciąż jest to proces trudny.

Czytaj »

„Chemia i Biznes. Rynek Kosmetyczny i Chemii Gospodarczej” na targach in-cosmetics

17 – 19 kwietnia br. w Amsterdamie odbywać się będą targi in-cosmetics, czyli jedna z najważniejszych globalnych imprez wystawienniczych dla przemysłu kosmetycznego. Wystawcą jest kwartalnik „Chemia i Biznes. Rynek Kosmetyczny i Chemii Gospodarczej”. Spotkać nas można na stoisku R316.

Czytaj »

Henkel pobił poziom 20 mld euro przychodów

W 2017 r. po raz pierwszy w swojej historii niemiecka firma chemiczna Henkel osiągnęła przychody przekraczające 20 mld euro.

Czytaj »

Polskie stoisko narodowe na targach Cosmoprof w Bolonii

Trwają przygotowania do jednego z największych wydarzeń targowych dla polskiej branży kosmetycznej w tym roku - Cosmoprof/Cosmopack w Bolonii (15-18 marca br.). Targi we Włoszech będą pierwszą imprezą branżową, na której Polska Agencja Inwestycji i Handlu zorganizuje narodowe stoisko informacyjno - promocyjne w związku z realizacją branżowego programu promocji sektora kosmetycznego.

Czytaj »

Kalendarium

więcej