Wiadomości - Przemysł opakowaniowy

Opakowania kosmetyczne coraz bardziej ekologiczne

Opakowania kosmetyczne coraz bardziej ekologiczne

Najnowszy trend w sektorze kosmetycznym nie ma nic wspólnego z maskami do twarzy w płatach, produktami do konturowania czy rozświetlaczami. Ma również niewiele wspólnego z tzw. pięknem. Trend ten jest bowiem związany z ekologią. Coraz szersze grono firm kosmetycznych stara się wprowadzać dla swoich produktów tzw. zrównoważone opakowania, choć wciąż jest to proces trudny.

Czytaj »

Plast - Box skupiony na eksporcie

Grupa kapitałowa Plast-Box w pierwszym kwartale 2018 r. osiągnęła 1,9% wzrostu sprzedaży, podnosząc przychody do kwoty 40,1 mln zł. Jednocześnie zanotowała wynik EBITDA sięgający 3,7 mln zł oraz zysk netto na poziomie 1,3 mln zł. 

Czytaj »

Kolejna edycja Warsaw Pack

Znany jest już termin IV Edycji Międzynarodowych Targów Techniki Pakowania i Opakowań - Warsaw Pack 2019. Odbędą się one 5-7 marca na terenie Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie k. Warszawy.

Czytaj »

Wiele powodów wzrostu rynku opakowań w tubach

Światowy rynek opakowań w tubie wart jest obecnie 7,06 mld dolarów. Jednak już w 2023 r. ma to być ok. 9,79 mld dolarów. Skumulowany roczny wskaźnik wzrostu (CAGR) wyniesie zatem 5,46%. Prognoza ta obejmuje produkty w tubach z tworzyw sztucznych, papieru i aluminium, służące do wyciskania, skręcania i w sztyfcie (z wkładem), dla takich sektorów, jak higiena osobista, opieka medyczna, farmaceutyka oraz sektor spożywczy.

Czytaj »

Kalendarium

więcej