Wiadomości - Przemysł opakowaniowy ze świata

Opakowania kosmetyczne coraz bardziej ekologiczne

Opakowania kosmetyczne coraz bardziej ekologiczne

Najnowszy trend w sektorze kosmetycznym nie ma nic wspólnego z maskami do twarzy w płatach, produktami do konturowania czy rozświetlaczami. Ma również niewiele wspólnego z tzw. pięknem. Trend ten jest bowiem związany z ekologią. Coraz szersze grono firm kosmetycznych stara się wprowadzać dla swoich produktów tzw. zrównoważone opakowania, choć wciąż jest to proces trudny.

Czytaj »

Wiele powodów wzrostu rynku opakowań w tubach

Światowy rynek opakowań w tubie wart jest obecnie 7,06 mld dolarów. Jednak już w 2023 r. ma to być ok. 9,79 mld dolarów. Skumulowany roczny wskaźnik wzrostu (CAGR) wyniesie zatem 5,46%. Prognoza ta obejmuje produkty w tubach z tworzyw sztucznych, papieru i aluminium, służące do wyciskania, skręcania i w sztyfcie (z wkładem), dla takich sektorów, jak higiena osobista, opieka medyczna, farmaceutyka oraz sektor spożywczy.

Czytaj »

Jednorazowe torebki z LDPE korzystne dla środowiska?

Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych przedstawił wyniki wykonanego w Danii badania cyklu życia materiałów, z których wykonywane są jednorazowe torebki foliowe z tworzyw sztucznych. Wynika z niego, iż tworzywa sztuczne okazują się być materiałem o najniższym całkowitym wpływie na środowisko. W efekcie zaś są materiałem najlepszym.

Czytaj »

Bruksela chce podnieść poziom recyklingu odpadów

Parlament Europejski znów zajął się kwestią odpadów. Jego nowa propozycja dotyczy zwiększenia poziomu recyklingu, mniejszej liczby wysypisk i mniejszego marnotrawstwa żywności.

Czytaj »

Kalendarium

więcej